Kallelse till årsmöte den 19 mars

Alla medlemmar i Värmdö Fågelklubb är hjärtligt välkomna till klubbens årsmöte den 19 mars 2024 kl 19.00. Platsen är som vanligt Kyrkettan, Värmdögatan 1, Gustavsberg (bakom Gustavsbergs kyrka). Klubben bjuder på fika.

Årsmöteshandlingar kommer att finnas tillgängliga på klubbens hemsida när det närmar sig. 

Klubben välkomnar också initiativ från medlemmarna. Har du som medlem ett förslag (motion) som rör klubbens verksamhet ska det vara skriftligt och motiverat och vara styrelsen tillhanda senast torsdagen den 1 februari. Sänd det med e-post till Tom Arnbom tom.arnbom(at)telia.com.

Efter det formella årsmötet bjuder vi på ett intressant föredrag med fina bilder. (Mer detaljer meddelas senare.) I samband med årsmötet delas också det prestigefyllda vandringspriset ut till vinnaren av Februariracet.

Anmäl dig till Sven Faugert på tel. 070-493 19 21.

Nyhetsarkiv

Länkar

-

Senaste nyheter